Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ПОСАДОВІ ОБОВ»ЯЗКИ ТА ПРАВА ПРАЦІВНИКІВ АПАРАТУ
МАР»ЇНСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
1. Керівник апарату суду
1.1. Здійснює безпосереднє керівництво апаратом суду, забезпечує організованість та злагодженість у роботі підрозділів суду, працівників апарату суду, їх взаємодію у виконанні завдань, покладених на апарат суду щодо організаційного забезпечення діяльності суду.
1.2. Взаємодіє з територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Донецькій області, правоохоронними та іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, органами суддівського самоврядування, спеціальним підрозділом судової міліції "Грифон", іншими установами й організаціями, засобами масової інформації з питань забезпечення діяльності суду.
1.3. Організовує ведення діловодства в суді відповідно до Інструкції з діловодства.
1.4. Організовує складання проектів планів роботи суду, погоджує їх, організовує контроль за ходом їх виконання.
1.5. Координує здійснення організаційних заходів щодо підготовки оперативних нарад, виконання інших завдань.
1.6. За дорученням голови суду проводить оперативні наради, організовує розробку службових розпоряджень, інструкцій тощо.
1.7. Організовує спільну роботу працівників апарату суду в ході підготовки необхідних матеріалів у разі віднесення питань до компетенції декількох підрозділів, працівників апарату суду.
1.8. Здійснює заходи щодо забезпечення належного матеріального та соціального забезпечення суддів та працівників апарату суду, медичного обслуговування та санаторно-курортного лікування, забезпечення благоустроєним житлом.
1.9. Здійснює заходи щодо забезпечення належних умов діяльності суддів та працівників апарату суду, умов оплати їх праці, належного фінансування суду, інформаційно-нормативного забезпечення судової діяльності.
1.10. Організовує розробку і подання на затвердження в установленому порядку штатного розпису і кошторису витрат на утримання суду.
1.11. Подає на розгляд голови суду пропозиції щодо структури, чисельності та штатного розпису апарату суду.
1.12. Здійснює безпосереднє керівництво діяльністю кадрової служби, забезпечує реалізацію державної політики з питань кадрової роботи та державної служби в апараті суду.
1.13. Узагальнює практику роботи з кадрами, вносить голові суду пропозиції щодо її вдосконалення.
1.14. Організовує роботу з кадрами апарату суду, контролює стан цієї роботи, а також ведення кадрового діловодства в суді.
1.15. Видає накази з кадрових питань, щодо працівників апарату суду (державних службовців, службовців та робітників) у т.ч. помічників суддів (за поданням судді), а саме, про призначення на посади та звільнення з посад, просування по службі, встановлення рангів державних службовців, надання відпусток, застосування до них заохочення та накладення дисциплінарних стягнень, проведення щорічної оцінки та проходження атестації, а також з адміністративно-господарських питань.
1.16. Організовує роботу з навчання та підвищення кваліфікації працівників апарату суду, внесення замовлення щодо потреб та підготовки спеціалістів для апарату суду до відповідних органів.
1.17. Уживає заходів організаційного характеру для підтримання приміщення суду у стані, придатному для належного його функціонування, проведення капітального та поточного ремонтів, технічного оснащення приміщень, створення безпечних та комфортних умов для працівників та осіб, які перебувають у суді, забезпечує наявність необхідних ресурсів та оргтехніки, безперебійне її функціонування.
1.18. Здійснює організаційне забезпечення ведення судової статистики, діловодства, обліку та зберігання судових справ, належного ведення архіву, кодифікації та роботи бібліотеки суду, а також планово-фінансової та бухгалтерської роботи, обслуговування рахунків в установах банку.
1.19. Контролює роботу служби судових розпорядників, а за відсутності у суді посади старшого судового розпорядника - забезпечує організацію судового процесу.
1.20. Забезпечує зберігання та використання штампів і печаток суду, товарно-матеріальних цінностей та документації суду.
1.21. Забезпечує виконання та необхідне дотримання правил охорони праці та протипожежної безпеки, дотримання працівниками суду правил внутрішнього трудового розпорядку.
1.22. Вносить пропозиції голові суду щодо удосконалення організації діяльності суду.
1.23. Здійснює інші повноваження з організації роботи апарату суду щодо забезпечення діяльності суду.
2. Права
2.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій та статус суддів" та іншими актами законодавства.
2.2. На соціальний та правовий захист відповідно до свого статусу.
2.3. За дорученням голови суду представляти суд в інших управлінських структурах з питань, що належать до його компетенції та наданих повноважень.
2.4. Вести ділове листування з органами системи Державної судової адміністрації, органами та установами судової системи, іншими державними органами, установами і організаціями у межах своєї компетенції.
2.5. У встановленому порядку готувати запити, клопотання, звернення тощо з питань, що стосуються діяльності апарату суду і належать до його повноважень.
2.6. Вносити пропозиції голові суду щодо удосконалення діяльності суду, з питань кадрової роботи, із забезпечення діяльності працівників апарату суду.
2.7. Проводити службові наради з питань, що належать до його повноважень.
2.8. Брати участь у засіданнях колегії територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області, бути призначеним до складу колегії цього управління, а також брати участь у нарадах, засіданнях робочих груп тощо з питань організації діяльності апарату судів, що проводяться територіальним управлінням Державної судової адміністрації.
Заступник керівника апарату суду
1. Завдання та обов'язки
1.1. Організовує та забезпечує належну роботу канцелярії суду.
1.2. Розподіляє обов»язки між працівниками канцклярії суду, контролює виконання ними функціональних обов»язків.
1.3. Організовує ведення діловодства в частині прийому, реєстрації та розподілу документів, що надійшли до суду, вихідної кореспонденції.
1.4. Приймає участь у здійсненні організаційних заходів щодо підготовки оперативних нарад.
1.5. Вносить керівнику апарату суду пропозиції до плану роботи суду, контролює виконання відповідних розділів плану роботи суду.
1.6. Забезпечує належне ведення судової статистики, архіву, кодифікаційної роботи, ведення бібліотеки суду.
1.7. Організовує підготовку та передачу до архіву суду судових справ за минулі роки, провадження у яких закінчено, а також іншої документації канцелярії суду за минулі роки.
1.8. Організовує роботу з обліку та зберігання справ, документів первинного обліку.
1.9. Збирає пропозиції щодо складання номенклатури справ суду, узагальнює їх, за погодженням з керівником апарату суду формує номенклатуру справ суду та після погодження з відповідними архівними установами подає на затвердження голові суду.
1.10. Вносить керівнику апарату суду пропозиції з кадрових питань, зокрема щодо заправадження в апараті суду нових та скорочення існуючих, щодо призначення на посади в апарат суду, переведення на інші посади, звільнення з посад, присвоєння рангів державних службовців, заохочення, застосування заходів дисциплінарного впливу та з інших кадрових питань.
1.11. Очолює конкурсну та атестаційну комісії для добору та прийому на державну службу працівників апарату суду.
1.12. Проводить навчання з працівниками канцелярії суду.
1.13. Контролює ведення документів первинного обліку, номенклатурних справ.
1.14. Організовує та контролює ведення контрольних та зведених контрольних виконавчих проваджень.
1.15. Здійснює контроль за своєчасною здачею судових справ до канцелярії суду, проводить аналітичну роботу щодо строків здачі справ до канцелярії суду, готує пропозиції щодо удосконалення роботи в цьому напрямку.
1.16. Здійснює контроль за направленням судових справ зі скаргами, поданнями до судів вищих інстанцій.
1.17. Контролює правильність виписки, заповнення, реєстрації, направлення виконавчих документів та їх відкликання у разі припинення виконання.
1.18. Здійснює контроль за надходженнями від оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справ.
1.19. Веде облік та контроль за виконанням судових доручень, що надійшли з інших судів України та іноземних держав.
1.20. Організовує та забезпечує належне здійснення прийому громадян працівниками канцелярії суду.
1.21. Організовує роботу по направленню до Єдиного державного реєстру судових рішень, веде контроль за повнотою та дотриманням строків направлення судових рішень до Реєстру.
1.22. Здійснює організаційні заходи щодо впровадження в роботу суду інформаційних технологій, функціонування автоматизованої системи документообігу, використання засобів нтернет, виконання завдань з фіксації судових процесів технічними засобами та інше.
1.23. Контролює здійснення постійного оновлення інформації на офіційному веб-сайті суду у складі веб-порталу «Судова влада України».
1.24. Забезпечує та контролює своєчасність отримання та відправку офіційних листів електронною поштою суду.
1.25. Забезпечує виконання та неохідне дотримання правил охорони праці та завдань протипожежної безпеки.
1.26. Бере участь а аналітичній роботі з питань організації діловодства в суді.
1.27. Веде облік матеріально-технічних засобів суду.
1.28. Виконує завдання щодо підтримання приміщення суду у стані придатному для належного його функціонування, проведення капітального та поточного ремонтів, технічного оснащення приміщень, створення безпечних та комфортних умов для працівників та осіб, які перебувають у суді, забезпечує наявність необхідних ресурсів та оргтехніки, безперебійне її функціонування.
1.29. Виконує доручення керівника апарату суду щодо організації роботи канцелярії суду.
2. Права
2.1. Заступник керівника апарату суду має право користуватися правами і вободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів» та іншими актами законодавства.
2.2. На соціальний та правовий захист відповідно до свого статусу.
2.3. Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов»язків.
2.4. Вносити пропозиції голові суду та керівнику апарату суду щодо покращення умов, удосконалення форм і методів роботи канцелярії суду, забезпечення належної взаємодії з працівниками апарату суду, а також щодо покращення роботи суду в цілому.
2.5. Проводити службові наради з питань, що належать до його повноважень.
2.6. Брати участь у засіданнях колегії територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області, бути призначеним до складу колегії цього управління, а також брати участь у нарадах, засіданнях робочих груп тощо з питань організації діяльності апарату судів, що проводяться територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Донецькій області.
Помічник судді
|
Посадова інструкція помічника судді Марийського районного суду Донецької ооласи (далі - Інструкція) розроблена відповідно до Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції, вимог Закону України "Про судоустрій і статус суддів та визначає єдині засади діяльності, правовий статус і умови діяльності особи, яка займає посаду помічника судді.
І. Загальні положення.
1. 1 Відповідно до частини першої статті 154 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у кожного судді суду загальної юрисдикції є помічник, правовий статус і умови діяльності якого визначаються Законом України «Про судоустрій і статус суддів»,
Законом України «По державну службу» та Положенням про помічника судді суду
загальної юрисдикції.
1.2. Помічник судді - це посадова особа, яка перебуває на патронатній службі, забезпечує виконання суддею відповідних повноважень та сприяє здійсненню правосуддя.
1.3. Помічник судді є працівником апарату суду. Помічнику судді надається постійне робоче місце в суді.
1.4. Помічник судді з питань підготовки справ до розгляду підзвітний лише відповідному судді.
1 5 Помічник судді у своїй роботі керується Конституцією України, Законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", іншими законами та нормативно-правовими актами України, Правилами поведінки працівника суду, затвердженими рішенням Ради суддів України від 6 лютого 2009 року № 33, рішеннями зборів суддів відповідного суду, Інструкцією з діловодства суду, Правилами внутрішнього трудового розпорядку суду, Положенням про помічника судді суду загальної юрисдикщ , а також посадовою інструкцією.
II. Кваліфікаційні вимоги. Порядок призначення, перебування та звільнення з посади помічника судді.
2 1 Помічником судді може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра, спеціаліста або магістра і вільно володіє державною мовою.
2 2 Судді самостійно здійснюють добір помічників. Помічник судді призначається на посаду та звільняється з посади керівником апарату суду за поданням судді.
2.3. Період перебування на посаді помічника судді зараховується до його трудового сіажу в галузі права.
2.4. Призначення на посаду помічника судді здійснюється без конкурсного відбору на підставі письмового подання судді керівником апарату суду.
У поданні на призначення помічника судді зазначаються: прізвище, ім я та по батькові, дата народження претендента, громадянство, займана на час подання посада, посада на яку рекомендується претендент, володіння державною мовою.
До подання додаються особиста заява претендента та інші документи, передбачені законодавством про державну службу.
2.5. Керівник апарату може відмовити судді в задоволенні подання про призначення на посаду помічника судді у випадку, коли претендент не відповідає вимогам, установленим частиною другою статті 154 Закону України "Про судоустрій і статус суддів , та пунктом 6 Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції.
2.6. Помічник судді має посвідчення, що підтверджує його особу та повноваження.
Посвідчення помічника судді видається, використовується та повертається відповідно до вимог Інструкцій, які регулюють порядок оформлення, обліку, використання та зберігання службових посвідчень працівників апаратів судів.
2.7. Порядок перебування на патронатній службі помічника судді регулюється Законом України "Про державну службу", іншими нормативно-правовими актами України.
2.8. Застосування заходів заохочення та дисциплінарного стягнення до помічника судді здійснюється керівником апарату суду за поданням судді.
2.9. Оплата праці помічника судді регулюється та встановлюється відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», іншими нормативно-правовими актами.
2.10. У випадку тривалої відсутності судді (тривале відрядження, відсторонення судді від посади, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною тощо), а також у період з моменту припинення повноважень судді зі здійснення правосуддя або з моменту звільнення судді із займаної посади у встановленому законом порядку, помічник судді може тимчасово виконувати обов’язки помічника, додаткового помічника іншого судді, про що на підставі особистої заяви помічника судді та подання відповідного судді видається наказ керівника апарату суду.
Крім того, у випадку тривалої відсутності судді (тривале відрядження, відсторонення судді від посади, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною тощо), а також з моменту закінчення (припинення) повноважень судді з відправлення правосуддя або звільнення судді з займаної посади у встановленому законом порядку, помічника судді за його згодою наказом керівника апарату суду може бути переведено на іншу посаду працівника апарату суду на строк до припинення тривалої відсутності судді або поновлення повноважень судді.
У разі відсутності згоди помічника виконувати обов'язки помічника іншого судді або працівника апарату суду його може бути звільнено з посади
на підставі пункту 6 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України.
У разі відсутності помічника судді з причин хвороби, відпустки, відрядження виконання його обов’язків може бути покладено керівником апарату суду на іншого працівника апарату суду за погодженням зі суддею.
2 11. Щорічні та додаткові відпустки помічнику судді надаються в порядку, п
встановленому Кодексом законів про працю України та Законом України "Про відпустки , за його письмовою заявою, погодженою із суддею.
2.12. Помічник судді може бути звільнений з посади з дотриманням вимог законодавства про працю та Закону України "Про державну службу" на підставі заяви про звільнення за власним бажанням або за мотивованим поданням судді, а у випадку тривалої відсутності судді (тривале відрядження, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною тощо) - за наказом керівника апарату відповідного суду.
У разі припинення повноважень судді відповідного суду та звільнення судді з займаної посади у встановленому законом порядку, помічник судді звільняється із займаної посади з дотриманням гарантій, передбачених законодавством.
III. Обов’язки помічника судді
3.1 Помічник судді:
- здійснює підбір актів законодавства та матеріалів судової практики, які необхідні для розгляду конкретної судової справи;
- бере участь у попередній підготовці судових справ до розгляду, за дорученням судді готує проекти запитів, листів, інших матеріалів, пов'язаних із розглядом конкретної справи, проекти судових рішень, інших процесуальних документів, які приймаються суддею або під головуванням судді, виконавчих документів;
- здійснює оформлення копій судових рішень для направлення сторонам у справі та іншим особам, які беруть участь у справі відповідно до вимог процесуального законодавства, контролює своєчасність надсилання копій судових рішень;
- здійснює контроль за своєчасним проведенням експертними установами призначених у справах експертних досліджень, за своєчасним виконанням органами внутрішніх справ постанов судді про примусовий привід, а в разі невиконання таких постанов - готує проекти відповідних нагадувань тощо.
3.2. За дорученням судді помічник судді:
- контролює надходження та приєднання до судової справи відповідних матеріалів;
- координує роботу секретаря судового засідання та надає йому методичну та практичну допомогу, в тому числі із забезпечення фіксування судового процесу технічними засобами;
- здійснює перевірку своєчасності оформлення протоколів судових засідань у справах, що знаходяться в провадженні судді;
- здійснює контроль за своєчасною здачею секретарем судового засідання судових справ, розглянутих під головуванням судді;
- здійснює підготовку статистичних даних, звітів, узагальнень, інформації про кількість і стан розгляду суддею справ усіх категорій тощо;
- вивчає та узагальнює практику розгляду справ і застосування законодавства;
- аналізує повідомлення засобів масової інформації з питань судочинства, готує пропозиції щодо необхідності реагування на такі повідомлення відповідно до чинного законодавства;
- підписує непроцесуальні документи інформаційного та організаційного характеру;
- виконує інші доручення судді, що стосуються організації розгляду судових справ.
3.3. Помічник судді зобов’язаний:
- своєчасно та якісно виконувати надані йому доручення;
- дотримуватися строків підготовки документів та виконання доручень;
- постійно підвищувати свій професійний рівень та кваліфікацію;
- дбайливо ставитись до майна суду;
- при виконанні своїх службових обов’язків не допускати порушень прав і свобод людини та громадянина.
3.4. Помічнику судді забороняється:
- вчиняти дії процесуального характеру, а також дії, що можуть потягнути за собою виникнення, зміну або припинення прав та обов’язків учасників судового процесу;
- розголошувати відомості, які становлять державну або іншу охоронювану законом таємницю, а також відомості, які стали йому відомими у зв'язку з виконанням посадових обов’язків, зокрема тих, що стосуються приватного життя та здоров'я громадян або зачіпають їх честь та гідність;
- прилюдно висловлювати свою думку щодо справи, яка розглядається, або надавати довідки, консультації тощо з обставин, що можуть бути предметом розгляду в судовому засіданні.
IV. Права помічника судді
4.1. Помічник судді має право:
- користуватись правами і свободами, які гарантуються громадянам України Конституцією і законами України;
- отримувати від працівників апарату суду, документи та інформацію, необхідні для виконання своїх обов’язків;
- користуватися інформаційними базами даних, телекомунікаційними мережами суду в установленому порядку;
- вносити пропозиції судді щодо організації своєї роботи;
- за погодженням із суддею брати участь у конференціях, семінарах, круглих столах, форумах, інших науково-практичних заходах, а за поданням судді - проходити стажування у відповідних підрозділах державних органів;
- брати участь у нарадах, зборах трудового колективу та інших подібних заходах суду;
- підвищувати свій професійний рівень у системі підготовки та підвищення кваліфікації працівників апарату суду;
- на повагу особистої гідності, справедливе і шанобливе ставлення до себе з боку керівників, співробітників і громадян;
- на оплату праці залежно від посади, яку він займає, стажу, якості та досвіду роботи;
- на соціальний і правовий захист відповідно до свого статусу.
V. Етика поведінки помічника судді
5 1 Помічник судді у своїй професійній діяльності має додержуватися етичних норм, пов'язаних з його статусом та передбачених Законом України "Про державну службу», та Правилами поведінки працівника суду, затвердженими рішенням Ради суддів України ви
6 лютого 2009 року № 33.
VI. Відповідальність
6.1. Залежно від виду і характеру порушення помічник судді несе Дисциплінарну, цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із чинним законодавством:
- за неналежне і несвоєчасне виконання покладених на нього обов'язків,
- за перевищення своїх повноважень;
- за бездіяльність або недобросовісне використання наданих йому прав,
- за порушення Загальних правил поведінки державного службовця;
- за недотримання вимог законодавства про інформацію, державну таємницю,
- за порушення Правил поведінки працівника суду,
- за порушення правил внутрішнього трудового розпорядку суду та трудової дисципліни;
- за недодержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та правил пожежної безпеки.
Секретар судового засідання
1. Завдання та обов'язки
1.1. Здійснює судові виклики та повідомлення в справах, які знаходяться у провадженні судді; оформлює заявки до органів внутрішніх справ, адміністрації місць попереднього ув'язнення про доставку до суду затриманих та підсудних осіб, готує копії відповідних судових рішень.
1.2. Здійснює оформлення та розміщення списків справ, призначених до розгляду.
1.3. Перевіряє наявність і з'ясовує причини відсутності осіб, яких викликано до суду, і доповідає про це головуючому судді.
1.4. Здійснює перевірку осіб, які викликані в судове засідання, та зазначає на повістках час перебування в суді.
1.5. Забезпечує фіксування судового засідання технічними засобами згідно з Інструкцією про порядок фіксування судового процесу технічними засобами.
1.6. Веде журнал судового засідання, протокол судового засідання.
1.7. Виготовляє копії судових рішень у справах, які знаходяться в провадженні судді.
1.8. Здійснює заходи щодо вручення копії вироку засудженому або виправданому відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодексу України, за дорученням судді здійснює заходи щодо дачі підсудним або засудженим підписки про невиїзд.
1.9. Здійснює оформлення для направлення копій судових рішень сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі й фактично не були присутніми в судовому засіданні при розгляді справи.
1.10. Готує виконавчі листи у справах, за якими передбачено негайне виконання.
1.11. Оформлює матеріали судових справ і здійснює передачу справ до канцелярії суду.
1.12. Виконує інші доручення судді, керівника апарату суду, помічника судді, що стосуються організації розгляду судових справ.
2. Права
2.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актами законодавства.
2.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.
2.3. Уточнювати суті процесуальної дії з метою її правильного відображення в журналі судового засідання (протоколі судового засідання).
2.4. Уносити пропозиції щодо вдосконалення роботи із забезпечення діяльності секретарів судового засідання та роботи суду.
2.5. Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.
2.6. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.
Судового розпорядника
1. Завдання та обов'язки
1.1. Здійснює перевірку та забезпечує готовність залу судового засідання чи приміщення, в якому планується проведення виїзного засідання, до слухання справи і доповідає про їх готовність головуючому.
1.2. Забезпечує безпечні умови роботи суддям та працівникам апарату суду в залі судового засідання, іншому приміщенні, в разі проведення судом виїзного засідання.
1.3. З'ясовує своєчасність направлення заявки-наряду на доставку до суду органами внутрішніх справ та конвойною службою міліції затриманих осіб, та таких, які перебувають під вартою. Повідомляє голову суду, головуючого про можливу затримку їх доставки.
1.4. З урахуванням кількості місць та забезпечення порядку під час судового засідання визначає можливу кількість осіб, що можуть бути присутні в залі судового засідання, та визначає конкретні місця їх розміщення.
1.5. Оголошує про вхід і вихід суду та пропонує всім присутнім встати.
1.6. Забезпечує виконання учасниками судового процесу та особами, які є в залі судового засідання, розпоряджень головуючого.
1.7. Запрошує, за розпорядженням головуючого, до залу судового засідання свідків, експертів, перекладачів та інших учасників судового процесу.
1.8. Виконує розпорядження головуючого про приведення до присяги перекладача, експерта відповідно до законодавства.
1.9. Запрошує до залу судового засідання свідків та виконує вказівки головуючого щодо приведення їх до присяги.
1.10. За вказівкою головуючого під час судового засідання приймає від учасників процесу документи та інші матеріали і передає до суду.
1.11. Вживає заходів щодо видалення, за розпорядженням головуючого, із залу судового засідання осіб, які проявляють неповагу до суду або порушують громадський порядок.
1.12. Звертається до працівників правоохоронних органів з приводу сприяння у підтриманні громадського порядку, затримання та притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які проявляють неповагу до суду та порушують громадський порядок.
1.13. Забезпечує дотримання вимог процесуального законодавства щодо виключення можливості спілкування допитаних судом свідків з тими, яких суд ще не допитав.
1.14. Забезпечує виконання вимог процесуального законодавства щодо проведення закритого судового засідання та вживає заходів до обмеження входу до залу судового засідання сторонніх осіб.
1.15. Здійснює в разі необхідності взаємодію із спеціальними підрозділами судової міліції та органами внутрішніх справ з питань спільних дій щодо підтримання громадського порядку в приміщенні суду та в залі судового засідання.
1.16. Уживає заходів безпеки щодо недопущення виведення з ладу засобів фіксування судового процесу особами, присутніми в залі судового засідання.
1.17. Для забезпечення невідкладного розгляду справи з питань, що виникли в процесі її слухання, за розпорядженням головуючого здійснює термінову доставку в установи та організації, а також фізичним особам листів, викликів, інших документів.
1.18. При виникненні надзвичайних обставин (пожежа, виявлення вибухонебезпечних предметів, затоплення тощо) повідомляє керівників суду та організовує виклик спеціальних служб.
1.19. Виконує інші розпорядження головуючого, доручення голови суду, керівника апарату суду щодо забезпечення належних умов для проведення судового засідання та роботи служби судових розпорядників.
2. Права
2.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законом України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актами законодавства.
2.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.
2.3. На підставі відповідного запиту чи доручення суду звертатись до юридичних і фізичних осіб, отримувати від них у встановленому порядку документи, матеріали та інформацію.
2.4. Вносити пропозиції голові та керівнику апарату суду щодо покращання умов, удосконалення форм і методів роботи служби судових розпорядників та роботи суду, забезпечення належної взаємодії з правоохоронними органами та працівниками апарату суду.
2.5. Робити зауваження учасникам судового процесу та іншим особам, присутнім у залі судового засідання, вимагати від них додержання встановленого порядку та вживати заходів щодо їх усунення.
2.6. Звертатися за допомогою до працівників судової міліції та інших посадових осіб правоохоронних органів для припинення в приміщенні суду порушень громадського порядку, затримання та притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які вчиняють протиправні дії.
2.7. Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.
2.8. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.
Консультант суду
1. Завдання та обов'язки
21.1. Здійснює систематизацію законодавства та судової практики, рішень Конституційного Суду України, облік та зберігання актів законодавства та судової практики.
1.2. Здійснює ведення контрольних кодексів.
1.3. Інформує працівників суду про зміни в чинному законодавстві України та судовій практиці судових органів вищого рівня.
1.4. Проводить узагальнення роботи суду із звернення судових рішень до виконання.
1.5. Організовує роботу бібліотеки суду, підбір літератури для працівників суду.
1.6. Забезпечує роботу системи комплексного інформаційного забезпечення "Ліга".
1.7. Забезпечує приймання та відправлення електронної пошти.
1.8. Контролює ведення діловодства в суді.
1.9. Координує роботу архіву суду, надає методичну та практичну допомогу працівникам архіву суду.
1.10. Здійснює контроль за веденням обліку та зберіганням судових справ, веденням судової статистики, своєчасним та якісним складанням статистичних звітів, координує роботу старшого секретаря суду.
1.11. Веде аналітичну роботу з різних напрямів діяльності суду.
1.12. Здійснює облік звернень громадян та юридичних осіб, проводить аналіз роботи суду з розгляду звернень.
1.13. За дорученням голови суду чи керівника апарату суду розглядає звернення та готує проекти відповідей на них.
1.14. Здійснює контроль за виконанням окремих ухвал, готує інформацію голові суду та керівникові апарату про стан цієї роботи, відповідні узагальнення та пропозиції щодо покращання роботи.
1.15. Здійснює оформлення проектів доручень суду про виконання судами інших держав окремих процесуальних дій, про вручення судових документів з цивільних, кримінальних справ, про екстрадицію правопорушників на територію України, оформлює клопотання про визнання та виконання рішень суду на території інших держав, забезпечує оформлення та виконання доручень судів іноземних держав відповідно до Конвенції про правову допомогу та правові відносини з цивільних, сімейних і кримінальних справ та інших міжнародно-правових договорів України про правову допомогу, ратифікованих Верховною Радою України.
1.16. Бере участь у плануванні роботи суду, за дорученням голови суду або керівника апарату здійснює контроль за виконанням окремих розділів плану роботу суду.
1.17. Вивчає питання організаційного забезпечення діяльності суду та готує пропозиції щодо його поліпшення.
1.18. Виконує інші доручення голови суду та керівника апарату суду.
2. Права
2.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актами законодавства.
2.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.
2.3. Уносити пропозиції щодо вдосконалення роботи із забезпечення діяльності консультантів та суду.
2.4. Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.
2.5. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.
Консультант з кадрової роботи
1. Завдання та обов'язки
1.1 Веде кадрову роботу щодо працівників апарату суду.
1.2. Здійснює роботу з підвищення кваліфікації працівників суду.
1.3. Бере участь у здійсненні заходів щодо реалізації державної політики з кадрових питань в апараті суду.
1.4. Аналізує практику застосування законодавчих і нормативних актів з питань проведення державної кадрової політики в апараті суду, готує пропозиції щодо її поліпшення.
1.5. Готує та контролює документацію для продовження терміну перебування на державній службі працівникам апарату суду в установленому законодавством порядку.
1.6. Готує проекти наказів про призначення на посади в апарат суду, переведення на інші посади, звільнення з посад, з інших кадрових питань та здійснює їх реєстрацію.
1.7. Здійснює реєстрацію наказів голови та керівника апарату суду з кадрових питань.
1.8. Виконує доручення керівника апарату суду щодо організації роботи суду з кадровим резервом, формування кадрового резерву на посади в апараті суду та контролю за виконанням річних планів підготовки кадрового резерву, узагальнює практику роботи з кадрами, вносить голові суду та керівникові апарату пропозиції щодо її вдосконалення.
1.9. Готує матеріали для проведення конкурсного відбору на посади державних службовців апарату суду, атестації та проведення щорічної оцінки виконання державними службовцями апарату суду покладених на них обов'язків і завдань.
1.10. Здійснює вивчення та оформлення матеріалів осіб, які претендують на зайняття посад в апараті суду, попереджує їх про встановлені законодавством обмеження, пов'язані з прийняттям на державну службу та проходженням державної служби, ознайомлює із Загальними правилами поведінки державного службовця, контролює добір і розстановку кадрів працівників апарату суду.
1.11. Забезпечує збір інформації та складає графік відпусток суддів та працівників апарату суду, контролює його виконання.
1.12. Проводить роботу з обліку, зберігання та оформлення особових справ та трудових книжок суддів і працівників апарату суду.
1.13. Уживає заходів щодо забезпечення своєчасного щорічного подання суддями і працівниками апарату суду декларацій про доходи, зобов'язання фінансового характеру та майновий стан державних службовців щодо себе та членів своєї сім'ї, узагальнює інформацію та надсилає її у відповідні органи.
1.14. Здійснює контроль за виконанням плану заходів суду щодо посилення боротьби з корупцією на відповідний рік з метою профілактики та попередження корупційних діянь, за дотриманням державними службовцями апарату суду Законів України "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією", відповідних актів Президента України та Кабінету Міністрів України, спрямованих на боротьбу з корупцією.
1.15. Оформлює матеріали про прийняття присяги державними службовцями апарату суду, присвоєння рангів державним службовцям, вносить відповідні записи до трудових книжок.
1.16. Обліковує стаж роботи суддям та працівникам апарату суду, що дає право на надбавку за вислугу років, здійснює контроль за встановленням надбавок та наданням відпусток відповідної тривалості, готує проекти наказів щодо встановлення цих надбавок.
1.17. Готує матеріали на заохочення працівників суду, веде відповідний облік.
1.18. Здійснює оформлення документів за підсумками проведення службового розслідування та застосування заходів дисциплінарного впливу щодо працівників суду.
1.19. Готує та подає в установленому порядку документи щодо призначення довічного грошового утримання суддям та пенсій працівникам апарату суду.
1.20. Оформлює та видає довідки з місця роботи.
1.21. Здійснює оформлення листків непрацездатності та засідань комісії суду із соціального страхування.
1.22. Готує інформацію та подає звіти, аналізи, узагальнення про роботу з кадрами суду за вимогою територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області.
1.23. Виконує інші доручення голови суду та керівника апарату, що належать до питань роботи з кадрами.
2. Права
2.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актами законодавства.
2.2. На соціальний та правовий захист відповідно до свого статусу.
2.3. Вимагати від працівників суду подання необхідних документів для виконання обов'язків і завдань, що стосуються роботи з кадрами суду та компетенції консультанта суду з кадрових питань.
2.4. Витребовувати за погодженням з головою суду, керівником апарату суду та отримувати інформацію і матеріали, необхідні для виконання службових обов'язків.
2.5. Вносити пропозиції керівникові апарату з питань удосконалення роботи з кадрами.
2.6. Перевіряти та контролювати дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку в суді, вимог законодавства про працю та державну службу.
2.7. Брати участь у нарадах та інших заходах з питань роботи з кадрами, що проводяться у суді та територіальному управлінні Державної судової адміністрації в Донецькій області.
Старший секретар суду
1. Завдання та обов'язки
1.1. Організовує та забезпечує належну роботу канцелярії суду.
1.2. Розподіляє обов'язки між працівниками канцелярії суду, контролює виконання ними функціональних обов'язків.
1.3. Організовує прийом, реєстрацію вхідної, вихідної кореспонденціх; розподіл кореспонденції, що надійшла до суду.
1.4. Контролює ведення документів первинного обліку, номенклатурних справ.
1.5. Організовує роботу з обліку та зберігання судових справ, документів первинного обліку.
1.6. Здійснює контроль за направленням судових справ із скаргами, поданнями до судів вищих інстанцій.
1.7. Здійснює контроль за своєчасним та якісним зверненням судових рішень до виконання.
1.8. Організовує та контролює ведення контрольних та зведених контрольних виконавчих проваджень.
1.9. Забезпечує своєчасне виконання постанов про помилування.
1.10. Контролює відкликання виконавчих документів у разі припинення виконання.
1.11. Забезпечує своєчасне та якісне складання звітів судової статистики, ведення документів первинного обліку, відповідає за достовірність та своєчасність їх складання та оформлення.
1.12. Здійснює контроль за своєчасною здачею судових справ до канцелярії суду, проводить аналітичну роботу щодо строків здачі справ до канцелярії суду, готує відповідні пропозиції з удосконалення цієї роботи, систематично доповідає голові суду та керівникові апарату про випадки порушення термінів здачі судових справ до канцелярії суду.
1.13. Збирає пропозиції щодо складання номенклатури справ суду, узагальнює їх, за погодженням із керівником апарату формує номенклатуру справ суду та після погодження з відповідними архівними установами подає на затвердження голові суду.
1.14. Організовує підготовку та передачу до архіву суду судових справ за минулі років, провадження у яких закінчено, а також іншої документації канцелярії суду за минулі роки.
1.15. Уносить пропозиції до плану роботи суду з питань організації діловодства, судової статистики, контролює виконання відповідних розділів плану роботи суду.
1.16. Бере участь в аналітичній роботі з питань організації діловодства в суді.
1.17. Організовує та забезпечує належне здійснення прийому громадян працівниками канцелярії суду.
1.18. Веде облік та контроль за виконанням судових доручень, що надійшли з інших судів України та іноземних держав.
1.19. Проводить навчання з працівниками канцелярії суду.
1.20. Контролює ведення обліково-статистичних карток в електронному вигляді.
1.21. Виконує доручення голови суду та керівника апарату суду щодо організації роботи канцелярії суду.
2. Права
2.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актами законодавства.
2.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.
2.3. Уносити пропозиції голові суду та керівникові апарату суду щодо покращання умов, удосконалення форм і методів роботи канцелярії суду, забезпечення належної взаємодії з працівниками апарату суду, а також щодо покращання роботи суду в цілому.
2.4. Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.
2.5. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.
Секретар суду
1. Завдання та обов'язки
1.1. Веде первинний облік справ і матеріалів, розгляд яких передбачено процесуальним законодавством, забезпечує заповнення обліково-статистичних карток в електронному вигляді.
1.2. Забезпечує зберігання судових справ та інших матеріалів.
1.3. Веде номенклатурні справи суду.
1.4. Здійснює підготовку судових справ із скаргами, поданнями для надіслання до судів вищих інстанцій.
1.5. Проводить роботу з оформлення звернення судових рішень до виконання, контролює одержання повідомлень про їх виконання та забезпечує своєчасне приєднання до судових справ.
1.6. Веде контрольні та зведені контрольні виконавчі провадження.
1.7. Здійснює облік виконавчих документів, які передаються для виконання до державної виконавчої служби.
1.8. Проводить перевірку відповідності документів у судових справах опису справи.
1.9. Складає за встановленими формами статистичні звіти про результати розгляду судових справ.
1.10. Надає пропозиції щодо складання номенклатури справ суду.
1.11. Здійснює підготовку та передачу до архіву суду судових справ за минулі роки, провадження у яких закінчено, а також іншу документацію канцелярії суду за минулі роки.
1.12. Здійснює прийом громадян, видачу копій судових рішень, інших документів, які зберігаються в канцелярії суду, та судових справ для ознайомлення учасникам судового розгляду відповідно до встановленого порядку.
1.13. На час тимчасової відсутності старшого секретаря суду за наказом керівника апарату суду виконує його обов'язки.
1.15. Виконує доручення голови суду, керівника апарату суду та старшого секретаря суду щодо організації роботи канцелярії суду.
2. Права
2.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актами законодавства.
2.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.
2.3. Уносити пропозиції керівникові апарату суду, старшому секретарю суду щодо покращання умов, удосконалення форм і методів роботи канцелярії суду, забезпечення належної взаємодії з працівниками апарату суду, а також щодо покращання роботи суду в цілому.
2.4. Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.
2.5. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.
Секретар-друкарка
1. Завдання та обов'язки
1.1. Виконує машинописні роботи із рукописних, машинописних і друкарських оригіналів, у тому числі підготовку матриць для одержання копій матеріалу на друкарських машинах різних систем.
1.2. Відтворює на друкарській машині та персональному комп’ютері записи, зроблені на магнітних носіях (із застосуванням диктофонів, магнітофонів), або друкує під диктування.
1.3. Стежить за станом друкарської машини, персонального комп’ютера і додержується під час роботи вимог інструкції з їх експлуатації.
1.4. Своєчасно застосовує корекційні дії в разі появи недоліків у роботі устаткування.
1.5. Постійно удосконалює уміння та навички роботи на друкарській машинці, персональному комп’ютері.
1.6. Веде облік переданих для друкування матеріалів із зазначенням у журналі обліку відомостей про виконавця, кількість аркушів, терміни виконання та найменування документів.
1.7. Здійснює належне зберігання переданих на виконання документів, запобігає несанкціонованому доступу до переданих на виконання документів.
1.8. Дотримується правил і норм з охорони праці та техніки безпеки, правил з експлуатації технічних засобів.
1.9. Здійснює реєстрацію вихідної кореспонденції суду.
1.10. За дорученням керівника апарату суду або старшого секретаря суду готує документи для оформлення звернення судових рішень до виконання, робить відмітки про одержання повідомлень про їз виконання та здійснює приєднання до судових справ документів за резолюцією голови суду, керівника апарату суду.
1.11. За дорученням керівника апарату суду або старшого секретаря суду виконує іншу технічну роботу канцелярії суду.
2. Права
2.1. Користуватися, правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України та іншими актами законодавства.
2.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.
2.3. Вносити пропозиції керівникові апарату суду та старшому секретарю суду щодо покращання роботи канцелярії суду, забезпечення належної взаємодії з працівниками апарату суду, а також щодо покращання роботи суду в цілому.
2.4. Отримувати необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків від працівників апарату суду.
2.5. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.
Завідувач архівом
1. Завдання та обов'язки
1.1. Організовує роботу архіву суду та здійснює контроль за додержанням вимог щодо ведення діловодства в архіві суду.
1.2. Організовує та забезпечує зберігання документів, які надійшли до архіву суду.
1.2. Організовує приймання та приймає на зберігання від відповідних працівників апарату суду судові документи, що закінчені діловодством.
1.3. Бере участь у розробленні номенклатури справ, перевіряє правильність формування та оформлення справ під час їх передавання до архіву.
1.4. Згідно з чинними правилами шифрує справи та організовує цю роботу.
1.5. Здійснює контроль за систематизацією, розміщенням та обліком справ, які здані до архіву, виконує цю роботу.
1.6. Готує зведені описи справ постійного і тимчасового термінів зберігання, акти для передавання справ на державне зберігання, на списання та знищення, а також бере участь у роботі з експертизи цінності архівних документів.
1.7. Веде прийом громадян, видачу копій судових рішень, інших документів, які зберігаються в архіві суду, та судових справ для ознайомлення учасникам судового розгляду відповідно до встановленого порядку.
1.8. Під час видачі копій судових рішень готує відповідні супровідні документи.
1.9. Приєднує до судових справ, які зберігаються в архіві суду, документи, що підтверджують виконання судових рішень, організовує та контролює здійснення цієї роботи.
1.10. Готує необхідні довідки на основі відомостей, які є в документах архіву, веде їх облік.
1.11. Готує необхідні дані та складає відповідні звіти щодо роботи архіву.
1.12. Контролює додержання правил протипожежної безпеки в приміщеннях архіву.
2. Права
2.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України та іншими актами законодавства.
2.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.
2.3. Вносити пропозиції керівникові апарату суду щодо покращання роботи архіву суду, забезпечення належної взаємодії з працівниками апарату суду.
2.4. Отримувати необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків від працівників апарату суду.
2.5. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.